Info

Vzhledem k okolnosti, že Google neustále šibuje s obrázkama (fotkama), tak se může stát, že někde v starších článcích nebudou fotky. Každá stránka (záložka) má svou vlastní internetovou adresu a vpravo na stránce je vyhledávání. Pokud najdete nefunkční odkaz v článku napište pod článkem zprávu a já to opravím.

pátek 12. ledna 2018

Informace o prolínání matrik obcí, které jsou na hranici Jihomoravského a Severomoravského kraje

Získal jsem informaci od členky naší skupiny na FB (https://www.facebook.com/groups/1121814781297734/ uzavřená skupina), že zjistila uložení uložení části matrik na Litovelsku jak pod ActaPublica  http://actapublica.eu/ (MZA Brno) a druhá část u Digitálního archívu Zemského archivu v Opavě http://digi.archives.cz/da/ .

Pravděpodobně je toto možné i v jiné oblasti a možná k tomuto prolnutí mohlo dojít i mezi jinými kraji a uloženýma matrikama. Pokud něco nenajdete v jednom kraji a jedná se o hraniční oblast nic asi nedáte za to to zkusit vyhledat v sousedním archívu. Neříkám, že je to pravidlo, ale můžete sem dát do diskuze své příspěvky pokud máte tuto zkušenost z jiných oblastí.Žádné komentáře:

Okomentovat