Info

Vzhledem k okolnosti, že Google neustále šibuje s obrázkama (fotkama), tak se může stát, že někde v starších článcích nebudou fotky. Každá stránka (záložka) má svou vlastní internetovou adresu a vpravo na stránce je vyhledávání. Pokud najdete nefunkční odkaz v článku napište pod článkem zprávu a já to opravím.

neděle 10. června 2018

Data pro rodokmen na MyHeritage nemusíte vždy platit stačí jen vyhledat jinde

Ti co již pátrají na internetu delší dobu tak toto již znají, ti co se s tím zatím setkali poprvé se k datům mohou dostat i bez nákupu dat u MyHeritage. Samozřejmě to nejde vždy a pro všechna data, ale je zde stále dost možností tato data legálně získat a nebudeme za ně muset platit.

Pokud používáte FTB8 (nebo i nižší verzi) tak jste se setkali s touto informací ve stromu:

Jde o informaci v červeném rámečku.

Pokud na tento odkaz (žlutě podbarvený) kliknete obrazí se vám stránka s těmito informacemi:
Pokud kliknete na podbarvený odkaz "PROHLÉDNOUT ZÁZNAM"

Budete přesměrováni na tuto stránku (Pokud nemáte již předplaceny data):
Ale ne za všechna data je potřeba platit

Stačí jen zadat internetovou adresu:


Zobrazí se vám tato stránka:
Pokud vyplníte červené rámečky (jméno a příjmení / stačí i jen příjmení) a kliknete na modře podbarvené Search tak dostanete výsledek vyhledávání. Pokud zaškrtnete v zelených kroužcích zaškrtávátka získáte přesné hledaní zadaného jména a příjmení (podle toho co jste zadali.

Potom můžete získat obdobný výsledek:

Těch informací může být více (pokud jsou na FamilySerch)

Pokud se ukáží informace, které hledáte může je dostat k potřeným datům, zde je to pasažérský list, informace cesty Z Evropy do USA v roce 1910 a 1913.
Vlevo vidíte data vypsaná z pasažérského listu a vpravo je dokument na která když kliknete se otevře a vy si jej můžete stáhnout do PC.

To je celá informace o datech. neříkám, že takto získáte všechna data zdarma, ale pokud nehledáte velké množství dat o příbuzných v zámoří tak vám budou tyto informace stačit. Stačí se jenom zaregistrovat na www.FamilySearch.com a pak jen hledat a stahovat. Protože kdykoliv i tato data mohou být z netu stažena nebo zpoplatněna. Doporučuji vše co najdete si ihned uložit do PC.

Žádné komentáře:

Okomentovat